Wymiana obudowy z małej na dużą

0

Posiadam aktualnie małą obudowę typu desktop. Do komputera dokupiłem kartę graficzną jednak zdarza się, że monitor gaśnie lub komputer się zawiesza. Domyślam się, że to wina zasilacza bo ma tylko 240W więc postanowiłem do wymienić. Kupiłem jednak trochę zły bo wentylator będzie skierowany albo na obudowę (dół) komputera lub na kartę graficzną (Załączam zdjęcia).

Związku z tym będę musiał chyba wymienić obudowę? Czy mógłby mi ktoś doradzić jaka obudowa się do tego nada w miarę rozsądnej cenie? Chciałbym umięśnić w niej to co mam tutaj w środku tj. płytę główną wraz z podłączonym do niej sprzętem (może być bez CD). Nie chcę kombinować znowu sam bo znowu coś złego kupię i się okaże, że nie pasuje...

https://imgur.com/DqqDHJ7
https://imgur.com/5o0Iw2B
https://imgur.com/LJmFMfu

1

co oznacza dla ciebie rozsądna cena i czy chcesz coś małego czy jednak coś w pełnych wymiarach. Bo są fajne małe obudowy w których nie ma problmów z wentylowaniem ale cena ich to ponad 1k i pytanie czy to cena rozsądna dla ciebie.

0

Cena 1 000 zł za samą obudowę to dla mnie przesada. Małą obudowę mam tylko dlatego, że kupiłem całość poleasingowo a nie dlatego, że chciałem. Jednak nie było grafiki a potrzebowałem i zaczynają się schody. Rozsądna cena to dla mnie powiedzmy do 200-300 zł. Wymiary więc chciałbym chyba standardowe żebym nie miał potem kolejnych problemów :/

1

najpierw się upewnij czy do tej płyty głównej możesz wsadzić normalne chłodzenie, bo ta turbina która tam siedzi to w normalnej obudowie nie ma racji bytu

0

Okej, postaram się dowiedzieć. Dlaczego nie ma racji bytu?

1

inny przepływ powietrza

1

Ja bym też sprawdził czy płyta na pewno ma otwory montażowe zgodne z ATX/uATX/miniITX (zależy jaki to rozmiar). Bo może producent ma jakiegoś customa.

1

@mr_jaro: szczerze mówiąc, dla 99% osób kwota 1kpln za obudowę NIE MIEŚCI SIĘ w pojęciu rozsądnej ceny :P

2

Czasem w takich komputerach zasilacze mają niestandardowe połączenie z płytą główną, warto też zwrócić na to uwagę.

0

@anonimowy na tych zdjęciach mało widać o co chodzi, bo to jakaś dziwna obudowa. może zrób zdjęcie w większym oddaleniu, kompa w całości…

1

Z tego co widzę to jakiś SFF - zasadniczo radze zmienić komputer - tu możesz mieć jeszcze jeden problem ,oprócz zasilacza istotne jest ile "pożera" grafa i jakie ma ograniczenia PCIe w płycie co do prądów (a ma na pewno). Poza tym jak wspominał ktoś wyżej możesz się naciąć na nietypowo rozmieszczone otwory montażowe i dziwne złącza od front panelu, zasilania różnych elementów itd.

0

@titako: grafika która ma zewnętrzne zasilanie przez pcie robi poniżej 1ampera na 12v czyli znikome wartości.

0

@mr_jaro Sądze że tam takiej grafiki nie ma - te zasilacze nie posiadają nawet złącz do dodatkowego zasilania grafy (no chyba że przejściówki - ale to już masakra - skoro zasilacz tego nie przewiduje).
Autor postu : Co to za grafika ? i co to za komp ? Wygląda na lenovo albo dell ...

0
titako napisał(a):

@mr_jaro Sądze że tam takiej grafiki nie ma - te zasilacze nie posiadają nawet złącz do dodatkowego zasilania grafy (no chyba że przejściówki - ale to już masakra - skoro zasilacz tego nie przewiduje).
Autor postu : Co to za grafika ? i co to za komp ? Wygląda na lenovo albo dell ...

Zasilacz 240W na pewno nie jest zaprojektowany z myslą o GPU wymagajacym dodatkowego zasilania, ja bym nawet nie myslal tutaj o szukaniu przejsciowek.

0

Autor napisał, że zmienił grafikę więc nie wiecie co ma teraz.

0

Do grafiki nic dodatkowo nie podłączałem tylko po prostu włożyłem w port. Komputer to DELL. Grafika to GTX 1050 ale w mniejszej wersji pasującej do tej obudowy. Nie chciałbym wymieniać wszystkiego bo trochę kosztował mnie ten komputer a nie jest zły :/ Tylko ten problem, że czasem monitor gaśnie (przez za słaby zasilacz)

Tak obudowa to SFF
tutaj podobny komputer: https://laurem.pl/product-pol-924-DELL-990-SFF-i5-2400-4GB-250GB-WIN-10-HOME.html
W sensie ten sam producent i obudowa a podzespoły inne

1

i jesteś pewny, że ta 1050 nie ma dodatkowego złacza na 6 pin na zasilanie?

0

Do samej grafiki nic nie wpinałem jeśli o to chodzi. Chyba, że to jest podłączone gdzieś do płyty głównej?

0

To, że nie wpinałeś to nie znaczy, że nia ma takiego złacza i wymogu by je podpiąć

Takie złacza dodatkowe mają grafiki:

title

0
anonimowy napisał(a):

Do samej grafiki nic nie wpinałem jeśli o to chodzi. Chyba, że to jest podłączone gdzieś do płyty głównej?

Dodatkowe zasilanie podpina sie do karty, po stronie tej wewnetrzej krawedzi (nie tam gdzie gniazda wyjscia obrazu).

0

Okej zerknę za moment. Tylko czy to normalne, że grafika działa bez tego zasilania? Nawet na ponad 50% obciążenia

0

Jak jakaś tania to tak, może próbować działać bez zasilania dodatkowego, a gdy kończy jej się moc na pcie po prostu się wyłacza

0

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-4gb-gddr5-gv-n105toc-4gl-1124150/
To jest ta karta, czy jesteście w stanie wyczytać z jej specyfikacji czy powinna mieć dodatkowo coś podłączone?

0

nie ma, a to oznacza, że cała moc niestety musi iść przez płyte główną

1

Biorąc pod uwagę dostarczone informacje przekładka nie ma sensu - lepiej po prostu zmienić kompa (niestety to bardziej kosztowne). Osobiście używam dell'a optiplexa 7020 z i5 3gen - to duża buda (minitower) i solidna (można na niej spokojnie usiąść), ma normalny zasilacz (który wymieniłem na mocniejszy) i wydałem na to 700pln (1,5 roku temu).

0

Dlaczego nie ma sensu? Na ten komputer wydałem ponad 2000 więc nie bardzo chcę wymieniać

0

Podaj konfiguracje bo te 2k do mnie nie przemawiaja

0

@titako:
Intel Core i7-2600 (4 x 3,4 GHZ / 3,8 GHz Turbo, 8 MB cache, LGA1155)
240 GB SSD (nowy)
16 GB RAM DDR3
Windows 10 Pro
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 (GV-N105TOC-4GL

Do tego obudowa, płyta główna, zasilacz

0

To zostawiłbym z aktualnego sprzętu RAM, SSD, Grafikę (mimo, że low profile... ale kupiona, jak znajdzie się kupiec na nią to bym wymienił). Co wy na to?

Kupiłbym obudowę, płytę główną, zasilacz. Czy ma to sens?

0

@anonimowy: nie ma sensu, bo ten procek wymaga bardzo starej płyty głównej, na allegro 99% to płyty pokroju twojej czyli typowo firmowe gdzie ze sterami bardzo ciężko, za to normlane płyty pod te procki które się zachowały są drogie, droższe niż były wtedy gdy były nowe bo niewiele ich przeżyło przez te 8 lat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1