Oprogramowanie do prowadzenia badań urządzeń

0

W celu oszacowania budżetu związanego z pewnym zadaniem w przemyśle produkcyjnym szukam firmy (ewentualnie freelancera), która podjęłaby się stworzenia oprogramowania do części tego zadania. Oprogramowanie to ma służyć do zarządzania badaniami pewnych urządzeń i wynikami tych badań. Oprogramowanie ma mieć bazę wszystkich elementów toru pomiarowego mających wpływ na pomiar (czujniki - informacje o nich) oraz urządzeniami technologicznymi/wykonawczymi. Ma być możliwość dodawania kolejnych urządzń, czujników itp.

Wynikiem badania ma być raport/protokół z badania zawierający między innymi: informacje o urządzeniu badanym, informacje o parametrach przy których urządzenie było badane, informacje o urządzeniach składających się na tor pomiarowy, wyniki pomiarów, wykresy zmian parametrów oraz wynikiem końcowym opierającym się formułach matematycznych. Wyniki mają być archiwizowane w bazie.

Oprogramowanie ma być stworzone z wykorzystaniem języka C# (ewentualnie Java).
Zleceniodawca zastrzega sobie przekazanie źródeł do stworzonego oprogramowania.

To czego w tej chwili oczekuję od zainteresowanych tematem, to informacji o szacunkowym koszcie (w tys. zł) oraz szacowanym czasie realizacji takiego oprogramowania (z dokładnością do tygodni).

Oczywiście, jeśli dojdzie do realizacji tematu to firmy/osoby, które się odezwą dostaną formalne zapytanie związane z tym tematem.

Jeśli są takie gotowe rozwiązania lub firmy specjalizujące się w tworzeniu tego typu oprogramowania, o których wiecie to podeślijcie linka.

Zdaję sobie bardzo dobrze sprawę z małej ilości informacji, które stanowić mogą podstawę do ewentualnej wyceny ale na chwilę obecną nie dysponuję większą ich ilością.

Pozdrawiam

0

Doprecyzuj proszę, jak ma działać to zbieranie parametrów, bo nie jest to jednoznacznie określone.

Czy program ma sam zaczytać dane z urządzeń testowych (jak to napisałeś - "elementów toru pomiarowego"), czy to robi ktoś obsługujący proces badania, a następnie ręcznie ma wklepać do programu, którego dotyczy zlecenie. Czyli mówiąc inaczej - czy chodzi jedynie o "obrobienie" wpisanych wyników, czy trzeba je najpierw pozyskać?

Sam wprawdzie się na pewno nie podejmę tego zadania, ale ta informacja może być istotna dla innych osób zainteresowanych tematem.

0

Zostanie to doprecyzowane. W tej chwili jedynie napiszę, że być może konieczny będzie odczyt danych pomiarowych bezpośrednio z urządzeń lub dane pomiarowe będę udostępniane z poziomu oprogramowania zajmującego się pomiarami lub będą dostępne np. z bazy danych, plików tekstowych itp.

1

Koniecznie musi byc doprecyzowane co to za czujniki jaki jest dostep, jaki rodzaj danych. Bez tego rozrzut jest zbyt duzy.

Inaczej sie pracuje majac modul z Arduino i gotowy kod do uzycia. Inaczej jak bedzie trzeba rozne API obsluzyc, Inaczej jak trzeba bedzie RS 232 zakodowac. A jeszcze inaczej jak sie okaze ze to jakies customowe urzadzenia i nawet API nie ma :)

Wyniki wykresy badania -> znowu ile tego, jakie , czy sa juz narzedzia czy trzeba zlozyc/napisac itp.

2

Twój wpis nie ma sensu. Szkoda czasu. Budda Ci to wyceni. Wymagasz wyceny i terminu co do tygodni a ze swojej strony nie dajesz nic. Wymagasz powagi to badz powazny. Zrobcie specyfikacje z prawdziwego zdarzenia a nie wolne mysli przelane na kartke. A jesli sami nie wiecie czego chcecie to pomoc w stworzeniu analizy tez kosztuje i czas-niemaly i $

0

Bagatelka: robię to w kilka dni - koszt w okolicach 10 tys.

0

AŻ w kilka dni? Nie przesadzaj co Ty tyle czasu będziesz pisał. Naciągacz ;)

0
john_doe napisał(a):

AŻ w kilka dni? Nie przesadzaj co Ty tyle czasu będziesz pisał. Naciągacz ;)

Będę słuchał, rozmawiał, dyskutował, czytał maile od zleceniodawcy,
no a wiadomo że tacy mają zawsze dużo do powiedzenia... bo cóż innego mogą robić?

0
gg napisał(a):

Jeśli są takie gotowe rozwiązania lub firmy specjalizujące się w tworzeniu tego typu oprogramowania, o których wiecie to podeślijcie linka.

Oczywiście, że są gotowe rozwiązania - od metra.
Trzeba znać tylko słowo klucz, a ten klucz to: Statistical Process Control

Większość firm produkcyjnych, które ja znam, używa polskiego oprogramowania SNAP SPC.
Pewnie dlatego, że nie jest przesadnie drogi i robi co ma robić.

Tak, mogę dopisać coś podobnego, ale chyba nie warto skoro można to kupić za ułamek kosztów...

PS.
Nie mam nic wspólnego z oprogramowaniem i twórcami SNAP SPC.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1