PGS Software - praktyki test codility

0

Witam,
Czy może ktoś opisać jak wygląda to całe codility i na czym polega? Jakie zagadnienia warto sobie powtórzyć przed przystąpieniem do tego testu.

0

Przecież możesz sobie wejść na codility i poklikać dla testu...

7

Porób trochę zadań na SPOJ, to powinno Cię przygotować. Zwróć szczególnie uwagę na jakieś powtarzające się hacki, typu szybkie potęgowanie, wyznaczanie liczby cyfr w liczbie, itp.
Albo po prostu olej niepoważne firmy.

2

Pierwsze co należy przeczytać w zadaniu z codility to:

  • zakresy danych
  • oczekiwana złożoność
    Już samo to potrafi nakierować na to czego oczekują ;)
0

Jeśli chodzi o to jak wygląda to masz 2 rodzaje (bo zadania i zagadnienia jakie występują są w linku, który podałem):

  • 5 zadań najczęściej na 2,5-3,5h, jedno z nich to w niektórych firmach zadanie z SQL, reszta programistyczne, język najczęściej dowolny, ale nie zawsze, też zależy od firmy;
  • 2 zadania na godzinę.

Rzadko zdarzają się tam standardowe algorytmy, nie ma tam z reguły zaawansowanej teorii grafów czy coś takiego, są całkiem podstawowe zagadnienia, ale na rozkminę, niektóre naprawdę łatwe, jeśli wklepanie zajmie Ci 10 minut, to nie znaczy, że musi być źle, nad niektórymi musisz trochę pomyśleć.

0

tam są zadania na rożnym poziomie trudności, jeżeli się nic nie zmieniło to są 3.
Łatwe, tak że jak zakumasz treść zadania to napiszesz rozwiązanie w 10 minut - podobne do tego testowego.
Średnie, gdzie jest jakiś dość znany algo tylko opisany w dziwny sposób, możliwe że z drobnymi modyfikacjami i te trudne, i jeszcze nie widziałem gościa, który by to rozwiązał ze złożonością inną niż O(n^2) lub gorszą w 45 minut. Nie żeby nie dało rady - ale presja czasu i obawa przed błędem powoduje, że ludzi robią wersje "bezpieczne".
Te zadania mają tylko odsiać ludzi którzy nic nie umieją, żeby nie tracić czasu rekruterów, ale jak rozwiążesz zadania średnie na > 90% to można to wykorzystać $.

0

pisałem test, 3zadania na kazde 30min. tylko pierwsze zadanie pamietam: miales konika który skakał po tabeli

[2, 3, 4, 1,5,8,2] (wybrałem losowe liczby), chodziło o napisanie algorytmu który zacznie od miejsca 0 w tabeli i zależnie od wartości jaka liczba znajduje się w tym miejscu ma przeskoczyc do następnego miejsca w tabeli

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1