"Mistrzowie kodowania" - kampania Samsunga skierowana dla dzieci

0

Hej.
Co o tym myślicie o takiej akcji? http://mistrzowiekodowania.pl/
Temat edukacji programistycznej dzieci był parę razy poruszany na forum.

Tutaj wideo promujące: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mistrzowie-kodowania-w-kampanii-edukacyjnej-samsunga-wideo#

1

Widziałem to w telewizji. Moim zdaniem dzieci powinny zaczynać programowanie dopiero od 12/13 lat. Wtedy więcej zrozumieją i nie będą mieli zaśmieconej głowy programami które "wyklikały".

5

Widziałem tę reklamę - nie pamiętam dokładnie, ale słowa "programowanie jest łatwe" wystarczyły; Skoro programowanie jest takie łatwe, to dlaczego jest to zajęcie bardzo niszowe? Może i łatwo jest wyklikać IDE, ale nastukanie tysięcy linii kodu, który nie rzuca co kawałek wyjątku i nie zwraca wyników po miesiącu, już takie łatwe nie jest;

Telewizja kłamie - nic nowego.

2

IMHO trochę więcej dzieciaków się zainteresuje ale i tak niewiele więcej pozostanie. Patrząc na to z innej strony to nie dziwi mnie, że to właśnie samsung stoi za tą akcją. Koreańce myślą trochę inaczej, pracownikom magazynu w dniu otwarcia potrafią życzyć by ich dzieci również dla nich pracowały. Ta akcja to takie podejście "wychowajmy sobie pracownika", które w Korei na pewno się sprawdza (samsung to potężna część Koreańskiego PKB), ale w Polsce nie ma szans na powodzenie. Albo może jakiś znudzony menedżer wymyślił sobie długofalowy plan "zainwestujmy w kampanię, wychowamy sobie więcej programistów którym będziemy mogli zapłacić mniej w przyszłości i zaoszczędzimy". Ale chyba nie ma aż tak znudzonych menedżerów.

3

Może dla Samsunga studenci są już zbyt drodzy i szukają pracowników wśród dzieci?!

0

Słyszałem rozmowę w radio (tak, słucham radia) z Panią z Samsunga. Mówiła że układanie bloczków przyda się w zawodach których jeszcze nie ma. Jako przykład podała pilota dronów. IMHO układanie kolorowych bloków na ekranie nie jest programowaniem - to jest zbyt łatwe.

Lepiej żeby programował w np. R

0

Zgadzam się z poprzednikami. Programowanie dla każdego kończy się na przeciąganiu prostokątów. Ale nie uważam, że uczenie ludzi jego podstaw jest pozbawione sensu. Nawet księgowej mogą przydać się podstawy jakiegoś języka skryptowego (na przykład do zmiany nazw plików w folderze). Poza tym, warto mieć jakiekolwiek pojęcie na temat usługi, za którą się płaci (między innymi w przypadku właścicieli firm).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1