Część III. Programowanie w Delphi

Adam Boduch

Do tej pory poszczególne części książki nie były jakoś specjalnie uporządkowane. W poprzedniej, II części, omawiałem wiele różnorodnych aspektów pisania programów. Od tej pory się to zmieni ? kolejne części tej książki będą już uporządkowane tematycznie.

W tej części przedstawię tworzenie własnych komponentów. Nie jest to taka prosta sztuka, lecz aby pisać własne komponenty, trzeba opanować przynajmniej podstawy VCL. Dlatego też rozdział 14. będzie poświęcony całkowicie bibliotekom VCL i CLX ? omówieniu hierarchii klas oraz podstaw środowiska wizualnego, jakim jest Delphi.

W rozdziale 14. znajdzie się przede wszystkim teoria ? mniej będzie praktyki. Za to po przeczytaniu rozdziału 15. nauczysz się samodzielnie pisać komponenty. Zaczniemy od tych najprostszych, ?niewidzialnych?, a potem przejdziemy do bardziej rozbudowanych komponentów graficznych. Większą część tego rozdziału będą stanowić informacje praktyczne.

de25kp.jpg Więcej informacji

Delphi 2005. Kompendium programisty
Adam Boduch
Format: B5, stron: 1048
oprawa twarda
Zawiera CD-ROM
[[Delphi/Kompendium|Spis treści]]

[[Delphi/Kompendium/Prawa autorskie|©]] Helion 2003. Autor: Adam Boduch. Zabrania się rozpowszechniania tego tekstu bez zgody autora.

0 komentarzy