Część II. Programowanie w Delphi

Adam Boduch

Rozpoczynamy kolejny etap nauki Delphi. Poprzednia część stanowiła jedynie wprowadzenie do tego środowiska. Nauczyłeś się w niej tworzyć aplikacje w Delphi. Część II nie będzie poświęcona jednemu tematowi, lecz kilku zagadnieniem dotyczącym bardziej zaawansowanych technik programowania.

Rozdział 5. będzie poświęcony obsłudze komunikatów w systemie Windows. Nauczysz się wysyłać i odbierać własne komunikaty. W rozdziale 6. zaprojektujemy aplikacje umożliwiające komunikowanie się z rejestrem Windows oraz plikami INI, w których można przechowywać różne informacje, mogące być wykorzystane przez programy. Mam nadzieję, że zaciekawi Cię rozdział 7., w którym nauczysz się obsługiwać pliki, kopiować je, kasować i przechowywać w nich informacje. Czym jest wątek? Tego dowiesz się w rozdziale 8., w którym zaprojektujemy wielowątkową wyszukiwarkę. W rozdziale 9. czekają Cię ciekawe doświadczenia ? tworzenie aplikacji multimedialnych, wykorzystywanie grafiki i dźwięku oraz odtwarzanie filmów. W kolejnym, 10. rozdziale przedstawię temat tworzenia oraz wykorzystania bibliotek DLL. Za ich pomocą możemy podzielić naszą aplikację na wiele części. Interesujący jest także rozdział 11., w którym nauczysz się tworzyć aplikacje sieciowe wykorzystujące Internet. Dowiesz się, w jaki sposób wysyłać pocztę e-mail czy obsługiwać protokół HTTP. Z kolei w rozdziale 12. zostanie poruszony trudniejszy aspekt programowania w systemie Windows: tworzenie małych, szybko działających aplikacji, wykorzystujących mechanizmy WinAPI. Ostatni, 13. rozdział tej książki będzie dotyczył kwestii tworzenia programów opartych o obiekty COM i kontrolki ActiveX.

Brzmi trochę groźnie? Nie martw się. Czytając tę książkę, krok po kroku zrozumiesz, na czym to wszystko polega.

de25kp.jpg Więcej informacji

Delphi 2005. Kompendium programisty
Adam Boduch
Format: B5, stron: 1048
oprawa twarda
Zawiera CD-ROM
[[Delphi/Kompendium|Spis treści]]

[[Delphi/Kompendium/Prawa autorskie|©]] Helion 2003. Autor: Adam Boduch. Zabrania się rozpowszechniania tego tekstu bez zgody autora.

0 komentarzy