Title

milyges

`<title>`

Znaczenie

Znacznik Title (ang. tytuł) jest znacznikiem definiującym tytuł dokumentu (X)HTML. Tytuł ten pojawia się domyślnie na pasku tytułu przeglądarki internetowej (czy na pasku tytułu karty) i służy do szybkiej identyfikacji danej strony. Znacznik tytułu musi znajdować się w sekcji [[(X)HTML/Head]] dokumentu (X)HTML.

Dobrym nawykiem jest nadawanie róznym podstronom serwisu róznych tytułów, aby użytkownikowi łatwiej się było zorientować, gdzie się znajduje. Nie jest zalecane stosowanie różnych "ozdobników" w tytule strony (w stylu ..:: SuPeR WyPaŚnY TyTuŁ ::..), czy też dużej ilości słów kluczowych w tytule (gdyż tytuł ma ważną pozycję przy indeksowaniu przez wyszukiwarki), gdyż zmusza to użytkownika do usuwania ich i edycji tytułu, gdy zechce na przykład dodać stronę do zakładek. Bardzo złe jest też animowanie tytułu poprzez wykorzystanie JavaScript.

Atrybuty

* brak

Przykład

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl"> <head> <title>Tytuł strony</title> <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"> </head> <body> (...) </body> </html> ```

JavaScript

Dostęp do tytułu dokumentu można uzyskać w JavaScript poprzez właściwość title obiektu document.
  document.title = 'Tytuł strony';

2 komentarzy

UTF-8: patrz head

Prosimy dostosować artykuł do stylu jaki się wyklarował przy innych znacznikach. Na przykład do takiego jak tutaj: Html