Var

Coldpeer

``

Znacznik <var> służy do oznaczenia tych elementów, które są zmienną i w powinny być zastąpiona inną, właściwą wartością. Nie używa się go do oznaczania zmiennych w kodach źródłowych programów, wbrew powszechnemu przekonaniu.

Zobacz też:

 • Kbd
 • Samp
 • Code

  Przykład

  Wpisz

  C:\program.exe nazwa_pliku

  
  <h4>Wynik</h4>
  C:\program.exe <var>nazwa_pliku</var>
</ul>

Główne atrybuty

[[(X)HTML/Atrybuty/Id]] - identyfikator</li> [[(X)HTML/Atrybuty/Class]] - klasa CSS</li> [[(X)HTML/Atrybuty/Style]] - przypisany styl CSS</li> [[(X)HTML/Atrybuty/Lang]]</li> [[(X)HTML/Atrybuty/Dir]]</li> [[(X)HTML/Atrybuty/Title]]

Dostępne zdarzenia

</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onclick]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/ondblclick]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onmousedown]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onmouseup]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onmouseover]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onmousemove]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onmouseout]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onkeypress]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onkeydown]]</li> [[(X)HTML/Zdarzenia/onkeyup]]</li> </ul>

4 komentarzy

Aha :) Jak ja się uczyłem to miałem takie tłumaczenie ;)

Nie, nie, nie! Tag ten nie wskazuje nazwy zmiennej, a treść jaka w prawidłowym przykładzie powinna zostać na coś zmieniona, na przykład: C:\program.exe <var>nazwa_pliku</var>! To jest często spotykany błąd.

http://delta.lebkowski.info/semantyka/pomoc#var

Dlatego też kilka Twoich opisów musiałem poprawić ledwo chwilę po utworzeniu :)

Jak to nie wskazuje, jak wskazuje? W specyfikacji HTML 4 jest: „VAR: Indicates an instance of a variable or program argument.”

(jednak na wypadek, gdyby się pomylił, nie poprawiam)