Head

Kornik

`<head>`

Znaczenie

Element definiuje nagłówek i elementy opisujące dokument HTML lub XHTML. Położony jest wewnątrz znacznika [[(X)HTML/Html]].

Atrybuty

* [[(X)HTML/Atrybuty/Profile]] - adresy profili dokumentów HTML * [[(X)HTML/Atrybuty/Lang]], [[(X)HTML/Atrybuty/Dir]] - język i kierunek wyświetlania tekstu bądź elementu

Przykład

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd"> <html> <head> <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"> <title>Tytuł strony</title> </head> <body> Witaj świecie! </body> </html> ```

3 komentarzy

@Phiterek: to tylko przykład, można było zmienić, a nie komentować (zwłaszcza, że komentarz widać w kodzie ;-))

Jak napisałem w komentarzu, lepiej używać kodowania UTF-8, ponieważ zawiera znaki ze wszystkich języków, no i jest bardziej kompatybilne z Linuksem.

Ekhm, co to za zdarzenia są tu wypisane? Przecież czegoś takiego (chyba) nie ma, a to co jest wypisane, to są znaczniki.

Dwa, znacznik zamykajacy nie jest opcjonalny. Nie ma znacznika w HTML który moze nie mieć znacznika zamykającego, oprócz br i hr (które w XHTML i tak muszą mieć).

Trzy - co to za wypisywanie przeglądarek? Dlaczego lang jest tylko dla IE4?

Ogólnie - proszę się dostosowywać do stylu, jaki zaczynamy tworzyć i jest na przykład w artykule o znaczniku B (http://4programmers.net/(X)HTML/B).

// Poprawiłem nieco.