Projektant - Programista C++

9livesdata sp. z o.o. sp.k.

Poszukujemy projektantów - programistów C++ do projektów które realizujemy dla naszych partnerów z Japonii, USA i Niemiec. Praca polega na projektowaniu, programowaniu i wdrażaniu innowacyjnych systemów rozproszonych pracujących pod kontrolą systemu LINUX. Praca w małym zespole, oferująca elastyczność jak w startupie, ale jednocześnie dająca możliwość korzystania z procedur i metodologii rozwoju oprogramowania sprawdzonych na dużych projektach międzynarodowych z użyciem takich narzędzi jak GIT i Jira.

Oferujemy:
Agile: mamy na pokładzie Agile Coachów i Scrum Masterów. Kanban wygrywa.
Stabilna praca: średni czas pracy w naszym zespole to 46 m-cy.
Elastyczność: rozumiemy, że niektórzy muszą wychodzić o 15, a inni lubią pracować wieczorem i rano się wyspać.
Wygoda: pół firmy przyjeżdża na rowerze. Nie musisz pracować w garniturze, ale możesz przynieść kapcie.
Kultura i komfort pracy: pracujemy w niewielkich, kilkuosobowych pokojach. Każdy z nas na biurku ma 3 do 4 monitorów.
Uczciwość: nie mamy nadgodzin. Systemowo. Płacimy za każdą przepracowaną minutę.
Dobra lokalizacja: nasze biuro znajduje się w cichej i spokojnej okolicy willowej Mokotowa, 8 minut piechotą od metra Służew. Mamy własny parking dla zmotoryzowanych i miejsca na rowery.
Niebanalne zadania: tworzymy własne alokatory pamięci i systemy plików. Implementujemy (a niekiedy projektujemy) rozproszone algorytmy.
Konferencje: jeździmy na konferencje, organizujemy warsztaty – zarówno systemowe jak i agile'owe.
Dla ciała: ścianka wspinaczkowa, klub siłaczy, drużyna siatkarska, liga piłkarzyków, liga tenisa stołowego.
Dla ducha: Gildia Naukowa, Grupa Management 3.0 , seminaria czwartkowe, ogródek, coroczne pikniki rodzinne.
Publikacje: regularnie publikujemy artykuły naukowe na dobrych konferencjach (USENIX FAST, Kalifornia, IBM SYSTOR, Izrael) i patenty w USA.
Wiedza w zasięgu czytnika: mamy całkiem pokaźną bibliotekę, ale jeśli potrzebujesz książki szybko możesz ją pobrać na jeden z kilku firmowych czytników

Wymagania

Wymagania: Wykształcenie związane z informatyką
Dobra znajomość programowania współbieżnego
Dobra znajomość programowania systemowego (Linux)
Zdolność tworzenia niezawodnego i wydajnego kodu
Komunikatywny angielski (w jednym z projektów także niemiecki)
Innowacyjność, dążenie do zastosowania swojej wiedzy w praktyce
Inicjatywa, kreatywność, zaangażowanie w realizowany projekt

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Kuchnia
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Darmowy parking
  • Pokój gier
  • Elastyczne godziny pracy
  • Siłownia
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Prysznic

O 9livesdata sp. z o.o. sp.k.

9LivesData specjalizuje się w badaniach i rozwoju zaawansowanego oprogramowania w zakresie systemów operacyjnych, systemów plików, oprogramowania współbieżnego i rozproszonego oraz przetwarzania w chmurach. Kładziemy nacisk na bardzo wysoką jakość i niezawodność naszego oprogramowania. Realizujemy wyłącznie projekty innowacyjne w skali światowej. Więcej informacji – www.9livesdata.com.

Nasza firma ma płaską strukturę, w której każdy może wykazać się inicjatywą. Stosujemy zwinne techniki oprogramowania, w naszym zespole jest kilku Agile Coachów i Scrum Masterów. Współpracujemy z zespołami i firmami w USA, Japonii, EU, oraz z laboratoriami badawczymi w Princeton i Heidelbergu. Regularnie publikujemy artykuły naukowe na wiodących konferencjach zagranicznych takich jak USENIX FAST. W ramach pracy jeździmy na konferencje i szkolenia po całym świecie.