Data Persistence Software Engineer

Visional Solutions
Język programowania
Baza danych
Inne

Poszukujemy pracowników na stanowisko Data Persistence Software Engineer w szybko rozwijającej się firmie z Doliny Krzemowej. Praca w naszej firmie jest szansą na wielki rozwój osobisty dla młodych programistów. Osoby zainteresowane prosimy przesyłać swoje aplikacje na adres [email protected]
W skład aplikacji powinny wchodzić CV, list motywacyjny, referencje, ukończone kursy oraz wszystko co pozwoli udokumentować Państwa predyspozycje na powyższe stanowisko. CV i list motywacyjny muszą być zredagowane w języku angielskim.
Wszystkie dokumenty powinny w formie PDF. W tytule aplikacji proszę wpisać tytuł stanowiska.

Wymagania

Zakres obowiązków
In this role you will be developing the data persistence architecture and infrastructure required by all components of Vnomic's system architecture using NoSQL, SQL, and graph data stores. Using your data persistence background, you'll create a flexible and highly scalable persistence layer unified by a single common meta-model.

Wymagania
- Strong Java programming skills, concurrency programming techniques
- Understanding of RDBMS concepts, transactions and concurrency
- Practical experience with SQL, schema and query design, performance tuning
- Experience with PostgreSQL is a plus
- Experience with NoSQL (MongoDB) document databases is a plus
- Solid understanding of JVM internals, classloading, garbage collection
- Experience with complex data modeling: XML, XSD, Java related technologies
- Practical experience with development and integration of complex systems
- Self-motivated, takes initiative and requires minimal direction
- Willingness to explore and learn

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Darmowa kawa i inne napoje