Team Leader / Database Expert - Nr ref. (24/28)

  • Kraków
  • Umowa o pracę

Opis oferty

Job description
The Team Leader - Database Expert will assist the department manager in implementing and follow up the development plans for his/her team members. He will be responsible for assigning tasks to team members that aligns with the development plans of the employees. He will take care for the technical quality of the team's work. Team Leader will be main contact for the Client, and will be involved in overall process maintenace.

Wymagania i obowiązki

Requirements

General knowledge and experience with:
  • SAP Database Solutions,
  • Data maintenance,
  • SQL & Stored procedures,
  • Dimensional modelling,
  • Improve query efficiency,
  • Techlead experience,
  • Solution oriented,
  • Operations experience,
  • Very good English - both written and spoken.

Our offer

  • Flexible working hours and option to work remotely (home office),
  • Ergonomic workstations,
  • Life insurance and family healthcare package,
  • Multisport package,
  • Mobile phone and other tools and equipment,
  • Individual training budget (for IT conferences and seminars) and additional English classes,
  • Trips to Norway and Sweden, to visit our partners,
  • Attractive salary,
  • Performance bonus (yearly, depending on results).

Oferujemy

  • Zarekomenduj znajomego i zdobądź 2500 zł! Szczegóły na www.infolet.pl

O Infolet

Create RealITy - Join Our Team
Zarekomenduj znajomego do pracy na stanowiska na które poszukujemy i zdobądź nagrodę w wysokości 2500 zł! Szczegóły na www.infolet.pl

Infolet jest polską firmą, która od 2005 r. współpracuje z globalnymi korporacjami, jak również klientami z Polski. Nasi specjaliści realizują projekty IT dla branż telekomunikacyjnej, nowoczesnych mediów, lotnictwa oraz finansów/bankowości. W kwietniu 2013 założyliśmy Fundację Infolet – Młodzi w IT, której celem jest wsparcie finansowe, rozwój, a także kształcenie młodzieży w zakresie informatyki i programowania.