Gdańsk | Lead Java Engineer

Experis IT

rekrutację prowadzimy dla irlandzkiej firmy, która jest wiodącym dostawcą oprogramowania dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozwój, projektowanie i koordynowanie projektu od strony technicznej oraz komunikację z Product Ownerem i Analitykami.

Szukamy doświadczonych inżynierów, którzy do projektu podchodzą całościowo, potrafią dostrzec szerszą perspektywę i nie boją się wyrażać swojej opinii w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów. Na tym stanowisku sprawdzą się, przede wszystkim, osoby gotowe do dzielenia się wiedzą, które odnajdą się również w roli mentora.

Wymagania

Obowiązki:

• Projektowanie i tworzenie kompleksowych aplikacji webowych;
• Udział w planowaniu sprintów;
• Pełnienie roli lidera technicznego dla zespołu scrumowego;
• Krótko i długoterminowe planowanie realizacji tworzonych funkcjonalności;
• Identyfikacja luk i wąskich gardeł aplikacji;
• Utrzymywanie stałego kontaktu z Product Ownerem i Analitykami w celu tworzenia specyfikacji technicznych;
• Wspieranie ciągłego rozwoju funkcjonalności i dostarczanie wskazówek na temat projektowania i priorytetowych decyzji;
• Współpraca z międzynarodowym zespołem polsko-irlandzkim;

Oczekiwania: • Min. 5 lat doświadczenia na stanowisku związanym w rozwojem oprogramowania w technologii Java (JEE);
• Doświadczenie z jednym lub więcej serwerem aplikacji: WebSphere, WebLogic, Tomcat;
• Znajomość narzędzi: Apache, Jankins, Nexus, Gradle, Groovy, Maven, Junit, Eclipse, SVN;
• Znajomość baz danych (np. Oracle lub MS SQL Server);
• Doświadczenie przy użyciu jednej lub więcej z następujących technologii: SOAP (over HTTP/JMS), WebsphereMQ, SOA;
• Umiejętność przekładania wymagań biznesowych na specyfikacje techniczne jest niezbędna w tej roli;
• Doświadczenie w pracy w środowisku Agile oraz znajomość metodologii SCRUM, SAFe
• Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca pracę w międzynarodowym zespole.

Oferta:

• Swobodna atmosfera pracy w zgranym i zaangażowanym kilkuosobowym zespole;
• Nowoczesne biuro w jednym z najnowszych kompleksów biurowo-usługowych w Gdańsku;
• Rozbudowany pakiet socjalny (m.in. prywatne ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie podróżne);
• Wsparcie nauki języka angielskiego;
• System wsparcia nauki i rozwoju (pakiet szkoleń zawodowych oraz dofinansowanie studiów wyższych/podyplomowych);
• Udział w ciekawych projektach;
• Elastyczny czas pracy;
• Możliwość rozwoju zawodowego;
• Międzynarodowe środowisko pracy.
• Otwartość na nowe pomysły i sugestie.

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Bogaty pakiet socjalny;
  • Wysłuchanie każdego pomysłu i propozycji

O Experis IT

Experis jest światowym liderem w dziedzinie doradztwa personalnego i rekrutacji specjalistów na stanowiska w sektorze IT, Inżynieria i Finanse.

Experis łączy wiedzę na temat branży z wyjątkowym zrozumieniem ludzkiego potencjału, dzięki czemu zapewnia kandydatom możliwość rozwoju zawodowego, poprzez pracę w środowisku najnowocześniejszych technologii wśród najlepszych specjalistów z branży IT.