JAVA Dev Free Lunch, Med-pack & flex-hours! (W-wa Wawer)

  • Warszawa
  • 2 dni do końca
  • Umowa o pracę

Dołącz do naszego zespołu! Możesz współtworzyć z nami wysoce konfigurowalną platformę HDC działającą w modelu SaaS i wykorzystywaną w branży Facility Management. HDC integruje dane z różnych źródeł normalizując je i przechowując w pełni wersjonowanej bazie danych oraz udostępniając je w prosty i czytelny sposób poprzez przeglądarkę internetową.

Źródłami danych są modele BIM, rysunki CAD i skanowane rysunki papierowe, oraz zewnętrzne systemy FM i GIS. Aplikacja kliencka jest niezależna i wykorzystuje do komunikacji z serwerem serwisy REST. Aplikacja ta zbudowana jest przy użyciu framework'u ExtJS 6 oraz własnych rozwiązań.

Do Twoich obowiązków należało będzie:
  • Oprogramowanie nowych elementów systemu  jak i udział w pracach nad refactoringiem istniejącego kodu
  • Wykonywanie Code Review i współpraca z QA – wysoka jakość nowego kodu, ale także poprawa jakości istniejących rozwiązań to dla nas priorytet
  • Podstawowe dokumentowanie swojej pracy w systemach JIRA, WIKI (Confluence), tworzenie Api Docs do wytwarzanych serwisów.

Zainteresowane osoby zapraszamy do nas na (nie koniecznie zobowiązującą) rozmowę.

Wymagania i obowiązki

Poszukiwany przez nas kandydat powinien przede wszystkim posiadać:
  • Duże doświadczenie w tworzeniu rozwiązań serwerowych opartych o Java EE
  • Doświadczenie w tworzeniu REST API (JAX-RS)
  • Praktyczne doświadczenie z implementacjami Spring
  • Umiejętność pracy z systemami kontroli wersji – GIT
  • Umiejętność spojrzenia na architekturę całości rozwiązania w tym:
  • znajomość wzorców projektowych i ogólnie przyjętych dobrych praktyk
  • znajomość narzędzi i bibliotek ułatwiających codzienną pracę
  • Wymagamy praktycznej znajomości języka angielskiego pozwalającej na posługiwanie się dokumentacją i specyfikacją wymagań.

Dodatkowymi atutami będzie znajomość tematów:

  • Narzędzia GitLab, GitLab CI, Sonar
  • Swoboda w pracy zarówno w środowisku Windows jak i Linux (dowolność wyboru stacji roboczej)
  • JSON, SVG, praca z prostą grafiką wektorową, rastrową.
  • Praktyczna wiedza na temat specyfiki serwerów Red Hat JBoss / WildFly / PostgreSQL / Gluster w środowisku hostingowym
  • Zagadnienia z zakresu optymalizacji JVM

Oferujemy

  • Kuchnia
  • Darmowe posiłki
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Darmowy parking
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Elastyczne godziny pracy
  • Szkolenia
  • Klimatyzowane biuro, dyski SSD, min. dwa monitory

O Tessel Poland Sp. z o.o.

W firmie Tessel od lat zajmujemy się wytwarzaniem autorskiego oprogramowania które pomaga organizować duże ilości danych i rysunków związanych z budynkami. Nasz zapał i chęć oferowania uczciwych rozwiązań spowodowała, iż wielu z naszych klientów korzysta z naszych usług nawet ponad dziesięć lat. Nasze rozwiązania szczególnie dobrze przyjęły się na wymagającym rynku szwedzkim, gdzie znajduje się większość naszych klientów obsługiwanych przez naszego wieloletniego partnera.

Historia wytwarzania oprogramowania w naszej firmie sięga roku 1987 kiedy to firma została założona. Nasze pierwsze produkty przeznaczone były do obsługi rysunków skanowanych. Były to podwaliny do stworzenia nadal dostępnych i popularnych produktów SuperEdit i CADRaster.

Drugą gałęzią rozwijanych przez nas produktów był prosty system wspomagający zarządców nieruchomości w organizacji skanowanych rysunków. Mimo swojej prostoty, rozwiązywał on odwieczny problem posiadania łatwo dostępnej dokumentacji technicznej. Był to początek HyperDoc'a, który pozwalał na prosty dostęp do informacji wszystkim pracownikom. HyperDoc ewoluował latami z prostej wersji desktop'owej do całkiem pokaźnego rozwiązania które pozwalało również na udostępnianie rysunków przez przeglądarkę internetową w czasach kiedy aplikacje internetowe dopiero raczkowały.

Dzisiaj naszym głównym produktem jest zupełnie nowa platforma HDC, której protoplastą był HyperDoc. Jest to system o zupełnie nowej architekturze, mający nie tylko zastąpić ale znacząco rozszerzyć funkcjonalność swojego poprzednika. Podążając za zmianami technologicznymi które dokonały się na rynku informatyki platforma HDC dostępna jest przede wszystkim w modelu SaaS.

Więcej na tessel.pl