Programista systemów wbudowanych

  • Gdańsk
  • Umowa o dzieło

Opis oferty

Wymagania:
  • C
  • Python
  • umiejętność kompilacji i konfiguracji kernela Linux
  • znajomość architektury systemów komputerowych (x86, ARM)
  • znajomość git
  • podstawowa znajomość zagadnień z zakresu systemów wbudowanych
  • podstawowa wiedza na temat programowania na poziomie systemowym (sterowniki, optymalizacja jądra)
Obowiązki:
  • Aktywny udział w projektowaniu oprogramowania
  • Rozwój i utrzymanie projektów z zakresu systemów wbudowanych
  • Implementacja, testowanie oraz dokumentacja oprogramowania
  • Raportowanie postępu w pracach
  • Poszukiwanie przyczyn i implementacja poprawek dla znalezionych defektów
Oferujemy:
  • Elastyczny czas pracy
  • System zadaniowy
  • Pracę nad prototypami urządzeń
  • Pracę z produktami komercyjnymi
  • Zdobycie doświadczenia w pracy z narzędziami używanymi przez profesjonalnych inżynierów oprogramowania

Mile widziane:
  • doświadczenie w pracy ze sprzętem (np. Raspberry Pi, STM32)
  • umiejętność programowania mikrokontrolerów (Cortex-M)
  • aktywność w społecznościach internetowych z naciskiem na Open Source
  • konto: StackOverflow, Github, Bitbucket, Gitlab