Programista Java JainSlee

Jobhouse Sp.z o.o.
Język programowania

Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego JOBHOUSE (wpis do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 7097) dla jednego ze swoich Klientów poszukuje osoby do pracy na stanowisku: PROGRAMISTA JAVA JAINSLEE

Wymagania

Wymagania: - Biegła umiejętność programowania w języku Java z wykorzystaniem bibliotek i mechanizmów dostępnych w JDK 7.
- Doświadczenie w programowaniu aplikacji sieciowych w oparciu o standard JAIN-SLEE, w szczególności na platformie OpenCloud.
- Umiejętność projektowania oprogramowania i programowania w oparciu o metodyki obiektowe (Object-Oriented Programming).
- Dobra znajomość architetkury klient-serwer, programowania systemowego (backend) oraz sieciowego.
- Doświadczenie z programowaniem dostępu do danych - JDBC / SQL, LDAP.
- Znajomość protokołów telekomunikacyjnych używanych w IN na poziomie API: CAP, MAP, INAP, GTP;
- Wiedza na temat architektury sieci telekomunikacyjnej pod kątem realizacji usług IN;
- Obsługa systemów kontroli wersji;
Specjalista powinien posiadać około 5 lat doświadczenia komercyjnego w ramach powyższych kompetencji.

Kwalifikacje mile widziane:
- Doświadczenie z platformami OpenLoud / Mobicents / Telestax albo jNetX.
- Rozumienie zagadnień wydajnościowych oraz wysokiej dostępności w tworzonym oprogramowaniu.
- Znajomość serwerów aplikacyjnych JEE - Glassfish, JBoss, Tomcat, itp.
- Umiejętność projektowania oprogramowania w oparciu zdefiniowane wymagania za pomocą notacji UML.
- Doświadczenie w budowaniu projektów za pomocą narzędzi: Maven, Jenkins (CI).
- Znajomość systemów operacyjnych typu Unix na poziomie zaawansowanego użytkownika.
- Znajomość protokołów sieciowych bazujących na TCP/IP: Diameter, Radius, SOAP, HTTP, FTP, Telnet, SNMP, SMPP, UCP
- Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację oraz przyswajanie i tworzenie dokumentacji technicznej.

Obowiązki:

- Tworzenie oprogramowania aplikacji usług sieci inteligentnej (IN) na platformie JAIN-SLEE.
- Wprowadzanie poprawek w kodzie aplikacji wdrożonych na systemach operatorów (wsparcie oprogramowania).
- Udział w tworzeniu nowego rozwiązania dla międzynarodowego operatora telekomunikacyjnego (projekt oraz oprogramowanie aplikacji IN).