Senior Programista C++

Gemius SA

ażdy nasz system jest zbiorem modułów rozproszonych na kilkudziesięciu serwerach Linux:
  • używamy klastrów obliczeniowych z autorską chmurą obliczeniową,
  • każdy system składuje setki terabajtów danych na rozproszonym systemie plików MooseFS który powstał również w firmie Gemius, stosując złożone algorytmy kompresji danych kompresujemy ruch kilkusetkrotnie,
  • każdy system składa się kilkudziesięciu modułów w C/C++/Python/PHP, które mają bardzo różne zadania, np. predykcja zachowania się kampanii reklamowej w przyszłości, analiza ruchu pod względem płci/wieku/zarobków użytkowników, wyliczanie w kilka sekund dowolnych agregacji na miliardach rekordów ruchu itp.,
  • API systemu zazwyczaj piszemy w C++ lub Java,
  • lekkie dane trzymamy w zbiorze baz danych MySQL, MongoDB.
Wybieramy technologię, tak aby efektywnie realizować nasze pomysły. Dołączając do zespołu będziesz mieć kluczowy wpływ na architekturę systemów tworzonych w Gemius.

Nasze wartości

  • rewizja 100% kodu, dbanie o jakość
  • bus factor > 1
  • deploy co 2 tygodnie
  • testy jednostkowe
  • continuous integration
  • continuous improvement - co 2 tygodnie robimy retrospekcje, decydujemy co usprawnić w naszej pracy
Oczywiście oferujemy elastyczne godziny pracy, nieformalny styl, firmową kuchnię wyposażoną w zdrową żywność, dofinansowanie karty medycznej/sportowej.

Zakres obowiązków:

Nasza codzienna praca to projektowanie/implementowanie nowych funkcjonalności/algorytmów mających za zadanie podniesienie skuteczności naszych systemów przez lepsze rozumienie tego co się dzieje w świecie internetu. Źródłem pomysłów są nasi Klienci, Product Owner, ale też my sami.

Wymagania

Nasze wymagania: Czego od Ciebie oczekujemy?

  • sprytu, zdolności do rozwiązywania problemów, kreatywności,
  • gotowości do nauki nowych technologii,
  • dobrej orientacji w zagadnieniach algorytmicznych,
  • znajomości zasad projektowania dużych, skalowalnych systemów IT,
  • doskonałej umiejętności programowania w językach C/C++ (STL, szablony, boost),
  • doświadczenia w pracy z systemem Linux z poziomu programisty,
  • umiejętności pracy z bazami danych (szczególnie MySQL),
  • znajomości wybranych języków skryptowych np. Python, PHP,
  • wiedzy z zakresu programowania aplikacji sieciowych,
  • dostępności w wymiarze całego etatu.
Dodatkowe umiejętności:

  • doświadczenie w pracy z dużymi ilościami danych
  • doświadczenie w pracy w Scrum
  • bardzo dobre wyniki w nauce lub sukcesy w konkursach informatycznych
Proces rekrutacji

Rekrutacja na stanowisko rozpoczyna się od analizy nadesłanych formularzy aplikacyjnych, której wyniki są podstawą zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną z osobą z działu IT. Osoby, które zostaną pozytywnie ocenione na rozmowie zostaną zaproszone na dzień próbny w naszym zespole, gdzie sprawdzimy Twoje praktyczne umiejętności, będziesz miał szanse poznać firmę od wewnątrz.

Metodologia pracy

Oferujemy

  • Karta multisport (lub podobna)
  • Kuchnia
  • Darmowe przekąski
  • Darmowa kawa i inne napoje
  • Prywatna opieka zdrowotna
  • Elastyczne godziny pracy
  • Szkolenia
  • Konferencje
  • Prysznic
  • Telefon służbowy
  • Masaże biurowe

O Gemius SA

Gemius to polska firma, która doradza przedsiębiorcom, jak wykorzystywać internet w biznesie. Od 1999 roku bada internautów pod kątem korzystania z mediów cyfrowych, tworząc w ten sposób unikalny socjodemograficzny profil e-konsumentów. Mierzy oglądalność stron www i aplikacji, a także materiałów audio i wideo z poszczególnych źródeł ruchu, tj. komputerów, tabletów i smartfonów. Gemius działa w ponad 30 krajach w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie (region EMEA), a w 14 z nich posiada oddziały. Jego klientami są reklamodawcy, wydawcy, domy mediowe, agencje reklamowe i firmy z sektora e-commerce. Prowadzone przez firmę badania realizowane są zgodnie z zasadami międzynarodowego kodeksu ICC/ESOMAR.

Tworzymy własną technologię przetwarzania i składowania danych. W swoich systemach przechowujemy setki miliardów rekordów i przetwarzamy setki terabajtów danych.
Odwiedź nas na naszym profilu na Facebook-u.