Starszy Tester Oprogramowania

Nasz Klient, międzynarodowa firma produkcyjna, posiadająca ustabilizowaną pozycję na rynku, zatrudni wykwalifikowanego pracownika do nowego działu technicznego na stanowisko:

STARSZY TESTER OPROGRAMOWANIA
(kod ref. STO-16)

Wymagania i obowiązki

Zakres obowiązków:
• spotkania z użytkownikami systemu, praca z twórcami oprogramowania i zespołami wsparcia projektu;
• monitorowanie aplikacji i systemów oprogramowania;
• prowadzenie stress testów, testów wydajności, funkcjonalnych i skalowalności;
• tworzenie i uruchamianie skryptów testowych;
• prowadzenie testów ręcznych i automatycznych;
• testowanie w różnych środowiskach (wbudowanych, PC);
• projektowanie testów w celu ograniczenia ryzyka;
• tworzenie raportów o błędach;
• analiza dokumentacji;
• realizacja zadań z zachowaniem terminów wydziałowych i projektowych;
• współpraca z zespołami projektowymi, praca nad wieloma projektami;
• narzędzia pracy: kompilator, debugger, narzędzia śledzenia w systemach wbudowanych, narzędzia Vector Informatik (CANalyzer, CANoe, CANstress, CANape, itp.), oprogramowanie do testów jednostkowych (CANTATA lub podobne), oprogramowanie do badania parametrów pracy i wykrywania błędów (Polyspace lub podobne)

Wymagania:
• wykształcenie wyższe na kierunku Elektronika (preferowana Inżynieria Komputerowa);
• min. 2 lata doświadczenia w kodowaniu i testowaniu oprogramowania dla systemów wbudowanych;
• znajomość struktury warstwowej oprogramowania;
• znajomość architektury AUTOSAR (preferowana);
• dobra znajomość języka programowania C;
• umiejętności:
    o tworzenia przypadków testowych w celu wykrywania słabych stron oprogramowania;
    o tworzenia pakietu testów pokrywającego w pełni wymagania wobec oprogramowania;
    o sprawdzania i oceny zasięgu i adekwatności przypadków testowych oprogramowania napisanego przez inne osoby;
    o dokonywania przeglądu wymagań dla oprogramowania pod kątem ich spójności i testowalności;
    o tworzenia skryptów i programów/narzędzi pomocniczych w celu testowania wydajności modułów programowych i/lub automatycznej analizy dużych plików dziennika w celu wyszukania błędów oprogramowania;
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
• rozwinięte umiejętności komunikacyjne,
• umiejętność rozwiązywania problemów i pracy pod presją czasu;
• umiejętność pracy w zespole i indywidualnie.

Oferujemy:
• stabilną pracę w oparciu o umowę;
• konkurencyjne wynagrodzenie;
• szerokie możliwości rozwoju zawodowego w dynamicznie rozwijającej się firmie.

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane aplikacje.

Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.)"