Linux Security Administrator

Vector Synergy

Firma Vector Synergy, w związku z dynamicznym rozwojem projektów międzynarodowych z obszaru bezpieczeństwa cybernetycznego, między innymi nowej innowacyjnej platformy CDeX, poszukuje osoby na stanowisko Linux Security Administrator.

Wymagania

Wymagania:
• Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku powiązanym z administracją systemami i sieciami opartymi o systemu Linux/Unix
• Bardzo dobra znajomość systemów Linux/Unix
• Dobra wiedza z zakresu wirtualizacji (KVM)
• Bardzo dobra wiedza z zakresu funkcjonowania sieci, topologii i protokołów. Wiedza z zakresu konfiguracji TCP/IP i rozwiązywania problemów
• Znajomość obsługi i konfiguracji aplikacji odpowiedzialnych za usługi typu: SMB, DNS, SMTP, SSH, FTP, http (Apache, nginx, Tomcat), SQL (MySQL, PostgreSQL, Oracle), itp.
• Bardzo dobra wiedza z zakresu utwardzania (hardeningu) systemów i usług
• Wiedza i doświadczenie z zakresu funkcjonowania i konfiguracji repozytoriów aktualizacji systemowych różnych dystrybucji
• Dobra wiedza z zakresu bezpieczeństwa sieci, bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa systemów Linux/Unix
• Dobra wiedza nt. rodzajów i metod przeprowadzania ataków cybernetycznych i metod przeciwdziałania im
• Wiedza z zakresu przechowywania danych (SAN, NAS, ...)
• Dobra wiedza z zakresu zarządzania kopiami zapasowymi (konfiguracja, administracja, rozwiązywanie problemów)
• Umiejętność programowania w Bash, Python

Zakres obowiązków:
• Instalacja i konfiguracja systemów Linux/Unix oraz instalacja i konfiguracja usług
• Opracowywanie scenariuszy ataków cybernetycznych,
• Zarządzanie infrastrukturą IT firmy
• Udział w rozgrywkach CDeX jako White Team – zespół sędziowski

Co oferujemy:
• Udział w innowacyjnym projekcie CDeX – Cyber Defence eXercises Platform
• Udział w projektach międzynarodowych
• Dofinansowanie do certyfikatów i konferencji
• Możliwość wyjazdów zagranicznych
• Możliwość awansu
• Pakiet szkoleń międzynarodowych