Specjalista ds. Bezpieczeństwa Informatycznego

Human Resources Poland
  • Umowa o pracę Umowa

Human Resources Poland (Hr.pl) to założone w 2000 rokudoradztwo personalne z wieloma sukcesami na koncie, zajmujące się kompleksową rekrutacją i selekcją dla firm polskich i zagranicznych. Dla naszego Klienta, firmy świadczącej obsługę informatyczną klientom, głównie na terenie południowej Polski, poszukujemy Kandydata na stanowisko:

Możliwość pracy w jednej z podanych lokalizacji (Katowice, Jastrzębie- Zdrój lub Dąbrowa Górnicza).

Wymagania

Zadania:
• Tworzenie i rozwijanie standardów bezpieczeństwa informatycznego (IT),
• Kontrolowanie przestrzegania standardów i polityk bezpieczeństwa IT,
• Współudział w tworzeniu lub opiniowanie projektów teleinformatycznych pod kątem zgodności z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa IT,
• Identyfikacja i ocena ryzyka związanego z bezpieczeństwem systemów IT oraz proponowanie sposobu zarządzania nimi,
• Monitorowanie bezpieczeństwa systemów IT oraz przedstawianie wniosków pokontrolnych,
• Udział w tworzeniu regulacji wewnętrznych związanych z procesami zarządzania tożsamością i uprawnieniami,
• Wsparcie klientów w zakresie wdrożenia i utrzymywania systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnego z ISO 27001.

Wymagania:
Min. 2 lata doświadczenia na stanowisku związanym z bezpieczeństwem IT,
Dobra znajomość standardów i technologii zabezpieczeń systemów informatycznych,
Znajomość metodyk audytu i ocen ryzyka,
Znajomość zagadnień dotyczących bezpieczeństwa sieciowego w tym metod bezpiecznej wymiany informacji,
Znajomość technik wyszukiwania podatności, wykonywania testów penetracyjnych,
Łatwość w przekazywaniu wiedzy osobom spoza branży,
Samodzielność i efektywność w wykonywaniu zadań. Mile widziane:
Znajomość zagadnień dotyczących bezpieczeństwa sieciowego, a w szczególności monitorowania zagrożeń sieciowych,
Znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem aplikacji, systemów operacyjnych i baz danych (Windows/UNIX/Oracle, MS SQL, OBI, MS Exchange, MS SharePoint itd.).

Oferujemy:
Pracę na samodzielnym stanowisku, w firmie o stabilnej pozycji na rynku,
Motywujący system wynagrodzeń (premie kwartalne),
Pakiet benefitów (karnet sportowy z dofinansowanie, możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z Fundacji Zdrowia),
Możliwość pracy zdalnej jeden raz w tygodniu.