Pomoc » Moje konto

Reputacja

Czym jest reputacja? Najprościej mówiąc jest to informacja o zaangażowaniu danego użytkownika w rozwój serwisu. W skutek różnych czynności takich jak dodanie wpisu na mikroblogu czy poprawy artykułu, użytkownik otrzymuje określoną ilość punktów. Punkty te kumulowane są na koncie danego użytkownika. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować bardziej aktywnym użytkownikom dodatkowe uprawnienia. Na przykład posiadając min. 50 punktów reputacji, możesz dodać adres URL swojej strony w stopce na forum, czy też link w profilu użytkownika.

Gdzie znaleźć informację o mojej reputacji?


Swoją reputację możesz odnaleźć np. na swoim profilu. Powinno wyglądać podobnie jak na załączonym obrazku:Na screenie widać kilka informacji. Pierwsza z nich to ilość punktów, które uzbierałeś za aktywność w serwisie. Są one przyznawane według zasad, które opisane są poniżej.

Po prawej stronie widzimy miejsce w rankingu użytkowników. Ranking liczony jest dla użytkowników, którzy posiadają min. 1 punkt reputacji. Jak widać na załączonym obrazku, ilość punktów tego użytkownika plasuje go na piątym miejscu wśród 2574 użytkowników, którzy posiadają min 1 punkt.

Wreszcie - zielony pasek ma na celu zobrazowanie ilości punktów w ujęciu procentowym (w stosunku do użytkownika, który posiada najwięcej punktów).
Top 3 użytkowników posiadających największą reputację (w rozbiciu na obecny miesiąc, rok czy reputację ogólną) znajdziesz na stronie głównej:Za co przyznawane są punkty?


Mikroblog


  • Nowy wpis do mikroblogu to +1 punkt (-1 w przypadku usunięcia wpisu przez moderatora)
  • Oddanie głosu na wpis w mikroblogu to +5 punktów dla autora wpisu (-5 punktów w przypadku cofnięcia głosu)

Forum


  • +5 punktów dla autora posta w przypadku oceny pozytywnej postu (analogicznie -5 punktów za cofnięcie oceny)
  • +15 punktów za zaakceptowaną odpowiedź w wątku (dla autora takiej odpowiedzi)
  • Punkty na forum nadawane są za posty jedynie w działach technicznych

Artykuły


  • Za napisanie nowego artykułu użytkownikowi przyznawana jest ilość punktów według wzoru: ilość znaków * 0.02 (nie więcej niż 25 punktów)
  • Modyfikacja istniejącego tekstu to od 1 do 25 punktów (wszystko w zależności od wkładu w modyfikowany tekst) 1

Uwaga! W przypadku wykrycia oszustwa, moderatorzy mają możliwość odebrania punktów reputacji, a w szczególnych przypadkach - zablokowania konta.[1] Punkty nie są przyznawane za kilka kolejnych edycji tego samego tekstu, chyba, że różnica pomiędzy dwoma wersjami jest większa niż 10%. W przypadku edycji tekstu, krótszego niż 1200 znaków, przyznawany jest 1 punkt, niezależnie od ilości zmian w tekście.