Światowa czołówka polskich programistów, setki profesjonalistów, amatorów i zdolnych zapaleńców zmierzą się z najtrudniejszymi problemami algorytmicznymi w jednych z najbardziej emocjonujących zawodów dla informatyków – Potyczkach Algorytmicznych 2011. Siódma edycja tego prestiżowego konkursu i walka o kultowe koszulki Potyczek rozpoczyna się już 9 maja.

Uczestnicy, najzdolniejsi programiści zawodowi i amatorzy, w kolejnych rundach dzień po dniu rozwiązują coraz trudniejsze zadania programistyczne. 20 zawodników, którzy zdobędą największą liczbę punktów, wchodzi do rundy finałowej – mówi jeden z organizatorów konkursu, prof. Krzysztof Diks, dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. – Tam finaliści zawalczą o tytuł Algorytmistrza Roku 2011. Będzie to bardzo zacięta walka, bo do finałów trafia światowa czołówka najzdolniejszych polskich
informatyków. Prawdziwe święto informatyków i szlachetna rywalizacja na pomysły algorytmiczne i programistyczne umiejętności.

Po rundach wstępnych przyjdzie pora na finały. Tegoroczne odbędą się 18 czerwca, po raz pierwszy w historii zawodów w Poznaniu.

Rejestracja zawodników już się rozpoczęła. Śmiałkowie, którzy chcą zmierzyć się z najlepszymi programistami na świecie, mogą zgłaszać się pod adresem: http://potyczki.mimuw.edu.pl oraz http://www.potyczkialgorytmiczne.pl. Rozwiązania zadań w poszczególnych rundach uczestnicy dostarczają w językach Java, C, C++ lub Pascal.

Dotychczasowi uczestnicy i organizatorzy Potyczek to czołówka polskich informatyków o znaczących osiągnięciach w prestiżowych konkursach programistycznych (Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym, Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna, TopCoder), w nauce (laureaci stypendiów European Research Council, laureaci programu Start Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej) i biznesowych (współtwórcy serwisu Codility). Ty też możesz dołączyć do tego grona. Zapraszamy – mówi prof. Krzysztof Diks.

Terminarz konkursu:

Rejestracja i runda próbna – już trwają!
9-16 maja – 6 rund rozgrywanych przez stronę konkursu
17-18 czerwca – finał w Poznaniu