Pamiętajcie, że już 4 kwietnia programiści, architekci i inżynierowa oprogramowania oraz kierownicy projektów spotykają się w Warszawie na konferencji 4Developers. Zapraszamy Was na:

  • 4 niezależne sesje tematyczne: Java, PHP, Wydajność i skalowalność oraz Zarządzanie Projektami IT;
  • kilkadziesiąt wykładów prowadzonych przez najlepszych specjalistów;
  • panele dyskusyjne;
  • rozmowy z innymi programistami w kuluarach i wymiany doświaczeń i pomysłów.

A co na sesji ....?

Sesja Java. W czasie sesji omówione zostaną nowości w Javie, a także przyvszły kierunek rozwoju technologii. Greg Young pokaże dlaczego programiści popełniają błąd skupiając się w pisaniu kodu na szlifowaniu szczegółów i jak często z tego powodu finalny efekt ich pracy jest mizerny. Z kolei Joshua Thijssen omówi Joind.in - aplikację  na telefony komórkowe napisaną w Javie i podpowie jak rozpocząć przygodę z androidem, omówi minusy (i plusy) z połączenia z innymi aplikacjami sieciowymi. Ponadto, Stefan Hochdoerfer wprowadzi do koncepcji DDD, a Sławomir Sobótka przedstawi nowe, bardziej racjonalne podejście do architektury warstwowej i zaprezentuje Command-query Responsibility Segregation, która wspiera aplikacje średniej i dużej skali.

Sesja PHP. Juozas Kaziukenas omówi główne koncepcje i funkcjonalności najnowszej wersji Zend Framework i postara się pokazać plany autorów. Juozas blogował, promował i pracował przy ZF przez lata i zna pojekt od podszewki. Stephan Hochdoerfer podpowie jak uprościć zarządzanie zależnościami między aplikacjami trzecimi a swoim projektem. W czasie tej sesji porozmawiamy także o tym jak architekci, projektanci i programiści radzą sobie z rosnącą złożonością aplikacji, oraz ruchem generowanym przez coraz większą liczbę internautów i spróbujemy pokazać jak w związku z tym może wyglądać przyszłości aplikacji webowych.

Wydajność i skalowalność. To nowa sesja na 4Developers, która dotyczy tworzenia wysokowydajnych rozwiązań i projektowania skalowalnych architektur, które będą zdolne do sprawnego działania w warunkach rosnącej liczby użytkowników. W czasie tej sesji uczestnicy dowiedzą się jak projektować aplikacje tak, aby były w stanie efektywnie obsłużyć nie tylko okresy mniejszego ruchu, ale także szczytowe obciążenia. W czasie tej sesji Michał Gruchała zaprezentuje poszczególne etapy zmian w systemie internetowym (na przykładzie serwisu podobnego do popularnego Twittera), których celem jest zwiększenie wydajności systemu. Mariusz Gil pokaże możliwości narzędzia HipHop, które przetwarza kod PHP w wysoko zoptymalizowane C++, a Jarosław Pałka przedstawi architekturę i model programistyczny NOSQL.

Zarządzanie projektami IT. Rowan Merewood przedstawi nowe podejście do TDD, które znacznie ułatwia implementację tej techniki w firmie. Rowan omówi metody i narzędzia, które ułatwią pracę według zasad TDD.  Paweł Brodziński przedstawi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych metodyk – Kanban. Mateusz Gurgul podpowie jak radzić sobie z najtrudniejszymi momentami w pracy project managera, a Monika Konieczny podzieli się pomysłem na wykorzystanie elementów gier RPG, żeby zmienić pracę nad projektem w zabawę.

Program spotkania, tematy wykładów i informacje o rejestracji znajdziecie na stronie: www.4developers.org.pl