Miniatura
Zapraszamy na trzecią edycję konferencji dla programistów 4Developers, która odbędzie się 4 kwietnia w Warszawie.

4Developers to profesjonalna, techniczna konferencja przeznaczona dla developerów, architektów i testerów oraz managerów projektów, kadry kierowniczej działów informatycznych, a także wszystkich studentów, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z programowaniem. Tematyka 4Developers nie ogranicza się do jednego języka, technologii programowania, ale omawia wszystkie zagadnienia z jakimi muszą się zmierzyć programiści w swojej pracy. Developerów zapraszamy na kilkadziesiąt wykładów w ramach czterech równoległych sesji poświęconych technologiom i problemom spotykanym w nowoczesnych firmach zajmujących się produkcją oprogramowania.

Sesja Java. W czasie sesji omówione zostaną nowości w Javie, a także przyszły kierunek rozwoju technologii. Ponadto, Stefan Hochdoerfer wprowadzi do koncepcji DDD i omówi jej główne elementy takie jak encje, wartości, usługi i DSL (Domain Specific Languages), a Sławomir Sobótka przedstawi nowe, bardziej racjonalne podejście do architektury warstwowej i zaprezentuje Command-query Responsibility Segregation, która wspiera aplikacje średniej i dużej skali.

Sesja PHP. Juozas Kaziukenas omówi główne koncepcje i funkcjonalności najnowszej wersji Zend Framework i postara się pokazać plany autorów. Juozas blogował, promował i pracował przy ZF przez lata i zna pojekt od podszewki. Stephan Hochdoerfer podpowie jak uprościć zarządzanie zależnościami między aplikacjami trzecimi a swoim projektem.

Wydajność i skalowalność. To nowa sesja na 4Developers, która dotyczy tworzenia wysokowydajnych rozwiązań i projektowania skalowalnych architektur, które będą zdolne do sprawnego działania w warunkach rosnącej liczby użytkowników. W czasie tej sesji uczestnicy dowiedzą się jak projektować aplikacje tak, aby były w stanie efektywnie obsłużyć nie tylko okresy mniejszego ruchu, ale także szczytowe obciążenia. W czasie tej sesji Michał Gruchała zaprezentuje poszczególne etapy zmian w systemie internetowym (na przykładzie serwisu podobnego do popularnego Twittera), których celem jest zwiększenie wydajności systemu. Mariusz Gil pokaże możliwości narzędzia HipHop, które przetwarza kod PHP w wysoko zoptymalizowane C++, a Jarosław Pałka przedstawi architekturę i model programistyczny NOSQL.

Zarządzanie projektami IT. Rowan Merewood przedstawi nowe podejście do TDD, które znacznie ułatwia implementację tej techniki w firmie. Rowan omówi metody i narzędzia, które ułatwią pracę według zasad TDD.  Paweł Brodziński przedstawi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych metodyk – Kanban. Mateusz Gurgul podpowie jak radzić sobie z najtrudniejszymi momentami w pracy project managera, a Monika Konieczny podzieli się pomysłem na wykorzystanie elementów gier RPG, żeby zmienić pracę nad projektem w zabawę.

Co więcej, w czasie 4Developers zapraszamy na panele dyskusyjne, których celem jest zachęcenie programistów do bardziej aktywnej wymiany doświadczeń zawodowych. Tematy paneli uczestnicy 4Developers mogą wybrać spośród propozycji organizatorów lub sami zaproponować interesujące ich tematy.

Dowiedz się więcej o tematach wykładów na każdej z sesji na stronie: http://4developers.org.pl/