9. Studencki Festiwal Informatyczny.
14-16 marca 2013
Centrum Dydaktyki U2
Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie


Mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić Państwa do współpracy przy tworzeniu wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Studencki Festiwal Informatyczny. Celem, jaki nam przyświeca, jest stworzenie otwartej, darmowej konferencji, dającej możliwość spotkania ludzi z pasją i doświadczeniem. Pragniemy również umożliwić bezpośredni kontakt uczestnikom, często młodym i spragnionym wiedzy, z prelegentami, którzy wiele osiągnęli. SFI jest nierzadko okazją do prezentacji swoich osiągnięć szerszemu gronu odbiorców. To wszystko rozgrywa się w swobodnej, akademickiej atmosferze.

Przygotowując niniejszą – dziewiątą - edycję naszego festiwalu, pragniemy jeszcze lepiej dopasować ją do wymagań naszych uczestników. Wiąże się to z zaproszeniem nazwisk z czołówki światowej informatyki, zwiększeniem udziału gości zagranicznych, zajęć praktycznych i wykładów. Daje to także lepszą możliwość dotarcia do uczestników z ofertami praktyk i staży oraz więcej okazji do nieformalnych dyskusji, rozmów oraz pytań.
W naszym działaniu kierujemy się doświadczeniem płynącym z poprzednich ośmiu edycji. W historii SFI mieliśmy zaszczyt gościć uznanych fachowców z dziedziny IT - zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wśród naszych gości znaleźli się:

 • Andrew Tanenbaum,
 • Ryszard Tadeusiewicz,
 • Stephen Wolfram,
 • Krzysztof Diks,
 • Jerzy Grębosz.

Udział w obecnej edycji zapowiedzieli m. in. Kevin Warwick, Piotr Konieczny, Chris Mills, Brian Leroux, Bruce Lawson i Marcin Iwiński.

Liczymy, że dzięki Państwu stworzymy ciekawą, inspirującą i darmową konferencję, która dla nas wszystkich będzie powodem do dumy

Informacje na temat Festiwalu


Obecna edycja odbędzie się w dniach 14 - 16 marca 2013 roku. Wybór zarówno miejsca, jak i terminu nie jest przypadkowy, bowiem został podjęty z uwzględnieniem wielu znaczących czynników.

Miejsce konferencji


Miejscem konferencji jest Centrum Dydaktyki U2 Akademii Górniczo-Hutniczej, zdolne pomieścić ponad 550 widzów. Atutem obiektu jest jego usytuowanie pośrodku kampusu AGH oraz bezpośrednie sąsiedztwo Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, a także Miasteczka Studenckiego.

Lokalizacja umożliwia również swobodny dostęp do komunikacji miejskiej.

Termin


Marzec z kolei jest okresem, w którym studenci właśnie zakończyli zmagania związane z sesją egzaminacyjną. Okres przedwiośnia pozwala młodym na udział w wydarzeniach pozauczelnianych i poszerzanie swojej wiedzy na naszym Festiwalu.

O renomie Festiwalu świadczy fakt, że jest obejmowany szeregiem patronatów ważnych dla Krakowa osobistości. W zeszłym roku swoim patronatem zaszczycili nas:

 • JM Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej,
 • JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego,
 • JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego,
 • JM Rektor Politechniki Krakowskiej,
 • Prezydent Miasta Krakowa,
 • Marszałek Województwa Małopolskiego,
 • Wojewoda Małopolski.

Struktura festiwalu


Najważniejszą częścią SFI są wykłady i warsztaty stanowiące jego wartość merytoryczną, a także przyciągające największą liczbę uczestników. Nasi goście to ludzie uznani w branży, mający doświadczenie, którym pragną się podzielić. Wokół wykładów i warsztatów staramy się tworzyć okazje do dialogu i nieformalnych spotkań z uczestnikami. Organizowane konkursy oraz wydarzenia towarzyszące mają na celu uatrakcyjnienie oraz promocję Festiwalu.
Aktualizacja: Swój udział w ostatnich dniach odwołał Bruce Lawson. Jesteśmy jednak już w stanie potwierdzić że Richard Stallman pojawi się w Krakowie, a tematem jego prelekcji w czasie 9. Studenckiego Festiwalu Informatycznego będzie „Free Software and Your Freedom”