Właśnie upływa drugi miesiąc od wdrożenia nowej wersji systemu obsługującego serwis 4programmers.net. W tym czasie zostało poprawionych wiele błędów, jak i również dodaliśmy nowe funkcjonalności. Wersja oprogramowania obsługującego 4programmers.net, to 1.0-rc2, co oznacza, że jest ono drugą wersją kandydującą do wersji stabilnej. Zdajemy sobie sprawę, że istnieją wciąż niedoskonałości, które chcielibyście zmienić. Stąd zachęcamy do zgłaszania swoich zastrzeżeń, błędów oraz pomysłów na nowe funkcje serwisu.

Nazwa systemu obsługującego witrynę 4programmers.net, to Coyote CMF. Informacje o projekcie możesz znaleźć na stronie http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf

Jak zgłaszać błędy w projekcie


Na stronie http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf znajduje się zakładka Zagadnienia, gdzie znajdują się wpisy informujące o nowych błędach jak i również opisy nowych funkcjonalności, których brakuje w systemie (rysunek 1).

rysunek 1

Aby przefiltrować zagadnienia, które są w trakcie realizacji (ktoś właśnie nad nimi pracuje), kliknij w link Zadania w trakcie realizacji (rysunek 2).Klikając w filtr Coyote 1.0 możesz wyświetlić zadania, które będą zrealizowane w finalnej wersji 1.0.

Aby dodać nowe zagadnienie, wystarczy kliknąć w zakładkę Nowe zagadnienie (UWAGA! Rejestracja nie jest wymagana). Dodając nowe zgłoszenie o błędzie pamiętaj:

  • Postaraj możliwe jak najdokładniej opisać problem
  • Załącz informacje o wersji i nazwie przeglądarki z jakiej korzystasz
  • Podaj link do strony na której występuje problem
  • W zgłoszeniu opisz listę kroków, które powodują wystąpienie błędu, tak, aby programista mógł odwzorować taką sytuację w celu rozpoznania błędu

Jeżeli dodasz nową funkcjonalność jako zalogowany użytkownik, na e-maila otrzymasz informację o Twoim zgłoszeniu (postęp w realizacji, informacje od programistów itp.)

Gdzie zgłaszać pomysły na nową funkcjonalność


Pod adresem http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf możesz również zgłaszać pomysły co do nowej funkcjonalności oprogramowania Coyote CMF. Zgłoszenia dodaje się identycznie jak zgłoszenia o błędach, z tą różnicą, iż należy ustawić status Nowa funkcjonalność.

Jeżeli uważasz, że Twój pomysł należy poddać dyskusji, możesz również napisać na forum dyskusyjnym w dziale Coyote - http://forum.4programmers.net/Coyote

Zapraszamy do wsparcia rozwoju serwisu 4programmers.net! Jeżeli brakuje Ci w serwisie jakiejś funkcjonalności, zachęcamy do poinformowania o tym deweloperów projektu.