[Prawo pracy] Termin wypowiedzenia

0

Witam.

Mam taką sytuację, że od początku października chcę zacząć nową pracę. Aktualnie obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Wypowiedzenie złożyłem 1 września. Kiedy kończy się okres wypowiedzenia? 30 września czy 31 października?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

0

okres wypowiedzenia zaczyna sie liczyc od konca miesiaca, czyli skoro zlozyles 1 wrzesnia a nie 31 sierpnia, to automatycznie tak samo jakbys zlozyl 30 wrzesnia. zatem koniec stosunku (do ;p) pracy nastapi z koncem pazdziernika

0

Dzięki za odpowiedzi. Nieźle się wkopałem ;) Musze znaleźć inne rozwiązanie. Może mi ktoś napisać czy za porzucenie pracy na stanowisku programisty mogą mi grozić jakieś konsekwencje poza wpisem w świadectwie pracy?

0

rozumiem, że nie idzie się dogadać z pracodawcą (obecnym)?

0

Raczej nie :/

0

Lepiej sie dogadaj, porzucenie pracy to nigdy nic dobrego i bedzie sie ciagnac juz za toba cala kariere.

0

Niestety zrobiłeś głupotę. Jeżeli już złożyłeś wypowiedzenie to pisz do pracodawcy wniosek o skrócenie okresu wypowiedzenia, może się zgodzi. Gdybyś najpierw zapytał na forum to moglibyśmy doradzić kilka wyjść z tej sytuacji.

Przykładowo można iść do lekarza i wziąć od niego zaświadczenie o szkodliwym wpływie wykonywanej pracy na zdrowie. Następnie z takim zaświadczeniem trzeba iść do pracodawcy i jeżeli on nie przeniesie Ciebie na stanowisko gdzie nie ma tych szkodliwych czynników to masz podstawy do zerwania umowy bez okresu wypowiedzenia z winy pracodawcy.

Inne wyjście to znalezienie w swojej firmie jakiś nieprawidłowości. Przykładowo nie wypłacenie w terminie pensji (nadgodziny to też pensja) jest podstawą do zerwania umowy z winy pracodawcy z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków przez pracodawcę. Inne nieprawidłowości to:

  • obsadzenie na stanowisku gdzie wykonujesz obowiązki niezgodne z Twoimi kwalifikacjami i uzdolnieniami lub stworzenie warunków pracy nie sprzyjających wysokiej wydajności i jakości wykonywanej pracy.
  • brak bezpiecznych i higienicznych warunków pracy lub brak szkoleń bhp.
  • brak ułatwień sprzyjających podnoszeniu kwalifikacji zawodowych
  • niezaspokajanie potrzeb socjalnych pracownika
  • stosowania nieobiektywnych kryteriów oceny pracy pracownika
  • brak kształtowania w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego

Chciałbym podkreślić, że to co napisałem powyżej to nie jest żadne kombinowanie i wykorzystywanie kruczków ale są to normalne prawa zapisane w Kodeksie Pracy. W Polsce niestety nadal panuje mentalność niewolnicza i wszyscy dają się dmuchać pracodawcom na wszystkie strony. Ile pokoleń musi minąć żeby się to w końcu zmieniło? :(

0

Funkcjonuje coś takiego jak porozumienie stron, próbowałeś?
Wykorzystywanie "kruczków" prawnych to zawsze ostateczność i nigdy dobre wyjście, ten kraj to grajdół i nie trzeba wielu zabiegów by uzyskać opinię od poprzednich pracodawców.
Jak Cię zapamiętają tak Cię namalują.

0

To nie są żadne kruczki, żuczku... Dmuchanie w pupę przez pracodawców musi się w końcu skończyć, żadnym umów zlecenie, żadnego samozatrudnienia, żadnego płacenia pod stołem. Za mordę i do sądu z wyzyskiwaczami z UPR.

// ban na 24h za kontragitację polityczną - Q

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1