CSS

Border-width

border-width - styl określający grubość obramowania

border-width służy do krótkiego przypisywania wartości dla stylów: border-top-width, border-right-width, border-bottom-width i border-left-width.

Wartości


Od jednej do czterech wartości:
  • grubość w dowolnej jednostce
  • thin
  • medium
  • thick
lub pojedyncza wartość inherit. Wartości thin, medium i thick to odpowiednio cienka, średnia i gruba linia. Specyfikacja nie określa dokładnych grubości przypisanych do tych wartości; ustala jedynie, że thinmediumthick.

W zależności od ilości wartości
  1. Jeśli określona została jedna wartość, jest ona przypisywana do wszystkich stylów wymienionych powyżej.
  2. Jeśli zostały określone dwie - pierwsza jest przypisywana do border-top-width i border-bottom-width, a druga do border-left-width i border-right-width.
  3. Jeśli określono trzy wartości - pierwsza jest przypisywana do border-top-width, druga do border-left-width i border-right-width, a trzecia do border-bottom-width
  4. Gdy zaś podano cztery wartości - są one przypisywane stylom border-top-width, border-right-width, i border-bottom-width i border-left-width, w tej właśnie kolejności.

Odpowiednik hipertekstowyPokrewne styleWersja specyfikacjiWsparcie przeglądarek


  • Wszystkie nowoczesne przeglądarki

2 komentarze

Coldpeer 2007-06-10 15:46

tylko zobacz, Kooba, ile tekstów by było trzeba poprawiać. Swoją drogą, mnie się bardziej podoba "Odpowiednik html".

Kooba 2007-06-02 14:41

"Odpowiednik hipertekstowy" podoba mi się, lepsze niż "Odpowiednik html". To opisywanie że jedna wartość to blABLA dwie to blabla itd można by wziąc jako szablon, bo to się często powtarza.