Blog 4programmers.net

Wyświetlanie kwoty na rękę w przypadku kontraktu

Praca w oparciu o "kontrakt" (czyli umowa B2B) jest coraz popularniejszą formą współpracy. Polega ona na założeniu działalności jednoosobowej przez potencjalnego pracownika, który - następnie - wystawia co miesiąc faktury VAT. Często nie wiemy jednak ile faktycznie pieniędzy będziemy dostawać "na rękę" w przypadku odliczenia podatku dochodowego oraz składek ZUS. Wychodząc na przeciw potrzebie użytkowników, dodaliśmy nową funkcjonalność w module Praca.  

W przypadku gdy w ofercie pracy, pozycja kontrakt zostanie określona jako forma współpracy, to na liście ofert można będzie zobaczyć faktyczną kwotę po odliczeniu podatku dochodowego oraz ZUSu.Do wyliczeń zakładamy, że firma nie generuje żadnych kosztów oraz podlega preferencyjnej składce ZUS. Feedback mile widziany :)

5 komentarzy

Adam Boduch 2014-12-05 07:51

Doprecyzowałem informację. Zmienię również wzór aby podawał kwotę z pełnym ZUS-em, zgodnie z sugestią.

Darck 2014-12-01 21:23

Wypadałoby doprecyzować co oznacza netto oraz w tym dymku co to jest do. Tzn. nie tylko tekst "zakładamy brak kosztów firmy", ale że jest to kwota netto przy umowie B2B.

andrzejlisek 2014-12-01 20:07

Jeśli już, to bym wolał informację o kwocie na rękę przy pełnych (nie preferencyjnych) składkach ZUS.

Adam Boduch 2014-11-30 16:03

Dobre pytanie, ale ciężko na nie odpowiedzieć...

Marooned 2014-11-30 14:20

Pomysł fajny, ale nie jestem pewien czy sensownie jest zakładać preferencyjny ZUS. Pytanie ile osób więcej zainteresuje się taką ofertą - ci z już posiadaną DG czy ci bez.